Witaj. Tutaj możesz zacząć swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych.

Celowo kod tej strony (główny tekst) jest pozbawiony stylów, czy zaawansowanego formatowania.
Na początek przygody z kodem html w sam raz :-) Jeśli zacznie Ci brakować narzędzi to będzie znak, że pora zainteresować się bardziej zaawansowanymi tematami.
Poznasz, jak łatwo stworzyć i zmodyfikować kod html.
Możesz rozpocząć od kliknięcia w link poniżej.
POBIERZ PROSTY KOD STRONY
Możesz kliknąć prawym klawiszem myszy w link i wybrać "zapisz element docelowy jako" i zapisać go na swoim dysku, lub kliknąć zwyczajnie i otworzy się w nowym oknie (nowej zakładce) gdzie wyświetli się tekst kodu. Jeśli zapiszesz plik tekstowy na dysku i zmienisz jego rozszerzenie na .htm stworzysz stronę, która będzie wyglądała podobnie do dlaszej zawartości tej strony.

Uwaga! W kodzie jest odniesienie do obrazka o nazwie serwer.jpg. Jeśli chcesz wyświetlić na stronie taki obrazek, umieść jakikolwiek plik z rozszerzeniem .jpg w tym samym folderze co plik .htm i zmień jego nazwę na serwer.jpg.
W kodzie jest też link do podstrony. Należałoby taką stronę utworzyć (to będzie już druga Twoja strona!), nazwać podstrona.htm i także umieścić w tym samym folderze co pliki pierwszastrona.htm oraz serwer.jpg

Powstały plik .htm możesz edytować notatnikiem, gdzie możesz wpisywać swój tekst, swoje linki do różnych stron oraz wyświetlać inne obrazki.

Miłej zabawy.

Strona powstała z pliku tekstowego będzie wyglądała (prawie) tak:

To jest przykładowa strona, którą można sobie zmodyfikować na swój sposób
Kolejny akapit tekstu.....
I jeszcze jeden
A tutaj dużo tekstu w jednym akapicie. Dane i polecenia przekazywane są do komputera najczęściej za pomocą klawiatury i myszki. Klawiatura pozwala na wpisywanie tekstu i liczb. Klawisze specjalne służą do przekazywania poleceń lub do sterowania czynnościami na ekranie monitora. Zamiast klawiatury wygodniej jest posługiwać się myszą: za jej pośrednictwem przesuwamy na ekranie monitora małą strzałkę (kursor myszy), określając jakie operacje chcemy wykonać.
Akapity mogą być wyrównane:

Do lewej strony
Do środka strony

Do prawej strony

Wyjustowane, czyli wyrównane jednocześnie do lewego marginesu i do prawego marginesu. Takie wyrównanie tekstu jest najczęściej stosowane, ponieważ jest najwygodniejsze do czytania. Wyjustowany tekst stosowany jest na łamach gazet, czasopism i książek.


Na stronie można umieszczać elementy graficzne:

Obrazki także można wyrównać do lewej strony, środka i prawej strony.


to jest opis tego obrazka

Obrazek może być linkiem do innej strony internetowej:
link do strony na wp
Linkiem może być też oczywiście tekst:
To jest link do Wirtualnej Polski

Na stronie mogą znajdować się linki do podstron:
Klikając TUTAJ przejdziesz do strony o nazwie "podstrona.htm"
To jest czcionka powiększona o 3 rozmiary
Ta czcionka ma kolor zielony


Pakiet biurowy MS Office | Microsoft Word | Microsoft Excel | Microsoft PowerPoint | Tworzenie stron www | CorelDraw | VBA | Obsługa komputera | Pisanie bezwzrokowe |